Wciąż wiele osób ma opory by udać się do lekarza psychiatry. Tymczasem wizyta u lekarza może przerwać pogłębianie się kryzysu psychicznego i zapobiec wystąpieniu skutków przedłużającego się stresu, a czasem – uniknąć hospitalizacji.
zmian nastroju: w ciągu dnia zmiany nastroju ze skrajności w skrajność np. z euforii w rozpacz
przygnębienia, smutku, apatii, płaczliwości
czujesz zwiększony niepokój
zmian w aktywności: nie masz chęci do jakiegokolwiek działania, a może podejmujesz zbyt wiele zadań na raz, masz nieustanną chęć do działania, cierpisz na bezsenności lub nadmierną senność
zmian w doznaniach, zmysłach, wyglądzie fizycznym: pojawiła się nadwrażliwość na dźwięk, zapach, światło; pojawiła się zmiana w sposobie ubierania się (dziwne stroje), brak dbałości o higienę; słyszenie, widzenie osób, przedmiotów, których inni nie mogą usłyszeć czy zobaczyć; masz przekonanie o swojej niezwykłości; podejrzewasz, że inni ludzie spiskują przeciw Tobie
pogorszenie koncentracji, uwagi: zauważasz u siebie trudności w koncentracji, problemy z pamięcią, trudności w przypominaniu sobie; pojawienie się wrażenia pustki w głowie lub pędzących, kłębiących się myśli
zmiany w relacjach z innymi: nie masz ochoty wychodzić, spotykać się z ludźmi; unikasz ludzi, kontaktów z nimi; zauważasz u siebie agresywne zachowania w stosunku do innych; prowokujesz konflikty, masz pretensje, zarzuty; pojawiają się niezwykłe prośby, rozmowy w nietypowych, nieoczekiwanych porach dnia (nocy)
praca, szkoła: zauważasz pogorszenie swojego funkcjonowania w pracy lub w szkole; pojawia się lęk przed pójściem do pracy (szkoły)
Psychiatra to lekarz ze specjalnością w zakresie leczenia psychiatrycznego. Ma ona uprawnienia do leczenia farmakologicznego, wystawiania recept, orzeczeń czy zwolnień lekarskich.
W Pracowni nasi lekarze porozmawiają z Tobą. Zrozumieją Twoje potrzeby, wyjaśnią z czego może wynikać Twoje złe samopoczucie. Poprowadzą leczenie farmakologiczne i zaproponują właściwą formę terapii.